عضویت    ورود
ورود به سایت
:جستجو

روند ده ساله صنعت برق ایران( شرکت مادر تخصصی توانیر )

نویسنده: adibzade ارسال شده : 27 خرداد 1393

شرکت مادر تخصصی توانیر مسئولیت برنامه‌ریزی، هماهنگی، نظارت و ارزیابی مسایل تولید، انتقال و توزیع نیروی برق کشور را عهده‌دار است و بر شرکت‌ها و سازمان‌های زیر مدیریت دارد :

- 16 شرکت برق منطقه‌ای که وظیفه تأمین، تولید و انتقال برق را بر عهده دارند.

- 39 شرکت توزیع نیروی برق که وظیفه نگهداری، بهره‌برداری و توسعه شبکه‌های توزیع برق و ارائه برق مطمئن به مشترکین را بر عهده دارند.

- 34 شرکت مدیریت تولید که به امر نگهداری و بهره‌برداری از نیروگاه‌ها می‌پردازند.

- شرکت مدیریت شبکه برق ایران که به امور مربوط به راهبری، پایش شبکه‌های تولید و انتقال برق، اداره و توسعه بازار برق و خرید و فروش عمده برق در داخل و خارج از کشور، ایجاد امکانات دسترسی به شبکه برق کشور

- برای متقاضیان دولتی و غیردولتی به منظور خرید، فروش و ترانزیت برق می‌پردازد.

- سازمان توسعه برق ایران و مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران که وظیفه توسعه نیروگاه‌های حرارتی شبکه سراسری را با استفاده از پیمانکاران داخلی و خارجی عهده‌دار می‌باشند.

- سازمان انرژی‌های نو ایران که وظیفه توسعه نیروگاه‌های تجدید پذیر با استفاده از پیمانکاران داخلی و خارجی را عهده‌دار می‌باشد.

- سازمان بهره‌وری انرژی که وظیفه مطالعه، بررسی و اجرای پروژه‌‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی (به ویژه انرژی برق) را عهده‌دار است.

- شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران که وظیفه ارائه خدمات مهندسی و پشتیبانی فنی در مورد نصب و تعمیرات نیروگاه‌های کشور می‌باشد.

بخش آمار دفتر فناوری اطلاعات و آمار از آغاز تأسیس تاکنون سعی نموده است همگام با توسعه روزافزون کمی و کیفی صنعت برق، پاسخگوی نیازهای اطلاعاتی چنین صنعت پویایی باشد.

در حال حاضر تعداد گزارش‌های مکتوب آماری از لحاظ تنوع به 10 عنوان مختلف رسیده و با توجه به نیاز آماری مدیران ارشد و مراجعات متنوعی که در بازدیدهای مناطق و استانی احساس می‌شد، گروه آمار را بر آن داشت که اقدام به تهیه و انتشار یازدهمین نشریه خود به نام " روند ده ساله صنعت برق به تفکیک برق‌های منطقه‌ای، شرکت‌های توزیع نیروی برق و استانی" نماید.

گزارش حاضر شامل اطلاعات آماری ده سال گذشته و شاخص‌های آماری مهم و مورد نیاز اصلی استفاده‌‌کنندگان است و سعی شده تا یک تصویر کلی از وضعیت مناطق مختلف کشور از نظر پتانسیل و امکانات بالفعل در صنعت برق را
ارائه دهد.

این گزارش علی‌رغم محدودیت زمانی و سایر موارد از مرحله گردآوری اطلاعات و آمار اولیه، پردازش و تدوین مطالب، مدیون کوشش‌های همکاران دفاتر آمار شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق می‌باشد که از همه عزیزان تشکر و سپاسگزاری می‌گردد و نظر به اینکه گزارش حاضر برای اولین بار تهیه شده، بالطبع خالی از اشکال و کمبود نیست. به امید خدا در سال‌های آتی با توجه به نظرات و پیشنهادات ارزنده صاحب‌نظران در جهت ارتقاء کیفیت این گزارش اقدام خواهد گردید.

 

آمار تفصیلی روند ده ساله صنعت برق ایران (شرکت‌های توزیع و استانی) در  سیمابر استان گلستان

bargh_tavanir.pdf [2.48 مگابايت] ( تعداد دانلود: 113)

 

 ارسال نظر

نام:
ایمیل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

ورود کاربران (رابطین آماری)
نرم افزارهای مورد نیاز

رمز: soft98.ir
پیوندها


آمار سایت
آمار بازدید
بازدید امروز: 61
بازدید دیروز: 400
بازدید ماه:916
بازدید سال:341034
بازدید کل:25732448
معرفی سیمابر