عضویت    ورود
ورود به سایت
:جستجو


راهنمای استفاده از گزارشات

نویسنده: adibzade ارسال شده : 12 خرداد 1393

دریافت فایل

 

 

1-  برای دسترسی به گزارش‌های آماری، از جستجوگر internet Explorer نسخه 7 به بالا استفاده نمائید.

2-  گزارش‌های آماری قابل دسترسی در این سامانه، در سه بخش"آمارهای ثبتی دستگاه‌های اجرایی"،"آمارهای رسمی مرکز آمار ایران" و "سایر آمارها" گنجانده شده است.

3-  برای مشاهده گزارش‌های نموداری، لازم است نرم‌افزار flash player بر روی سیستم شما نصب باشد.

4-  پس از لینک بر روی عناوین گزارش‌ها (جداول و نمودارها)، ممکن است تا باز شدن گزارش مدتی بطول بیانجامد.

(توصیه می‌شود قبل از استفاده گزارش، شناسنامه اقلام آماری موجود در گزارش را مطالعه نموده تا از دوره زمانی، موقعیت مکانی و صفات آماری آن اطلاعات کافی کسب نمائید.)

5- پس از باز شدن گزارش، در بالای هر گزارش عنوان " مقادیر پیش‌فرض" مشاهده می‌گردد که با کلیلک بر روی علامت می‌توانید پیش فرض‌های مقادیر هر گزارش را مشاهده نمائید. با کلیک بر روی عنوان فوق، پنجره‌ای برای مشاهده گزارش مزبور با فرض‌های جدید باز خواهد شد که با تأیید و زدن دکمه OK وارد پنجره دیگری خواهید شد که در آن پنجره قابلیت تغییر مقادیر پیش‌فرض گزارش برای کابران میسر می‌گردد.

 

راهنمای استفاده از گزارشات

 

راهنمای استفاده از گزارشات

 

6-  در این صفحه، همانطور که قبلاً گفته شد، کاربر این امکان را دارد تا مقادیر پیش‌فرض گزارش مورد نظر خود را بتواند تغییر دهد. فهرست متغیرهای قابل تغییر با رنگ آبی در این صفحه مشاهده می‌گردد.

7-  برای تغییر هر یک از مقادیر پیش‌فرض، لازم است بر روی آن کلیک کرده و تنها یکی از مقادیر موجود را انتخاب نمایید. (در صورت تیک زدن بیش از یک مورد، گزارش حاصل‌جمع مقادیر تیک زده را نشان می‌دهد). بطور مثال با تیک زدن مقادیر سال 1390 و 1391 برای نرخ بیکاری، گزارش مزبور جمع نرخ بیکاری سال 1390 و 1391 را در جدول یا نمودار ارائه می‌نماید.)

8-  توجه داشته باشید که عدم انتخاب هیچیک ازگزینه‌ها، به منزله انتخاب تمام گزینه‌ها می‌باشد.

 

راهنمای استفاده از گزارشات

 

9-  گزینه اعمال پدر فرزندی، برای صفاتی است که دارای رابطه پدر فرزندی با هم هستند. مثل شکل زیر که در آن با اعمال پدر فرزندی و انتخاب شهرستان گرگان، در قسمت بعد فقط ایستگاه‌های هواشناسی این شهر که در سیمابر معرفی شده است را نشان می‌دهد.

 

راهنمای استفاده از گزارشات

 

10-  در برخی از گزارش‌ها، ممکن است بیش از چند گروه در گزارش وجود داشته باشد. که این امر به‌دلیل تفاوت داشتن متغیرهای موجود در گزارش است. (مثلاً حداکثر بارندگی و تعداد روزهای یخبندان فاقد زیر مجموعه (تفکیک) و متوسط رطوبت نسبی دارای زیرمجموعه (ساعت 30/6 و 30/12) می‌باشد.

 

راهنمای استفاده از گزارشات

 

با اتنخاب گزینه"اعمال روی تمام گروه‌ها" ، مقدار انتخاب شده در صورت مشترک بودن برای تمام گروه‌ها اعمال می‌گردد و دیگری نیازی به تغییر مقادیر دیگر گروه‌ها نخواهد بود.

 

راهنمای استفاده از گزارشات

 

11-  در بسیاری از گزارش‌ها، ممکن است عدد مشاهده شده در گزارش از محاسبه و تجمیع چند عدد بدست آمده باشد که با دو بار کلیک کردن بر روی عدد مورد نظر می‌توانید مقدار تفکیک شده آن را ملاحظه فرمائید.

 

راهنمای استفاده از گزارشات

 

12-  نحوه نمایش برخی از گزارش‌ها بصورت روندی (سالانه) می‌باشد که اطلاعات سال آخر به صورت تفکیک (ماه یا شهرستان و ...) مشاده می‌گردد که به این نوع گزارش‌ها، گزارش‌های سالنامه‌ای می‌گویند. در این گزارش‌ها برای نمایش تفکیک اطلاعات سال‌های قبل لازم است روی عدد مجوع سال مورد نظر 2 بار کلیک کنید تا اطلاعات جزء آن سال نیز نمایش داده شود. (لازم به ذکر است برای اعدای که بصورت فرمول می‌باشد (مثل جمع مرد و زن) این قابلیت انجام نمی‌شود.

 

راهنمای استفاده از گزارشات

 

13-  در سیمابر امکان تبدیل گزارش به فرمت‌های word، Excell، PDF و ... وجود دارد. دیگر قابلیت‌ها مانند (چاپ، ساخت نمودار از جدول و تعداد اعشار اعداد ...) نیز در کنار گزارش‌ها قرار داده شده است. در صورت عدم مشاهده این قابلیت‌ها در کنار گزارش، کافی است کمی Resolution نمایش خود را مقدار کم کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14-  در گزارش‌هایی که در عنوان گزارش عبارت "دارای جزئیات اطلاعاتی" قید شده است، بدین معنی است که اعداد داخل جداول بصورت اتوماتیک از فهرست اعداد موجود محاسبه گردیده است که برای مشاهده فهرست و جزئیات اطلاعات داخل جدول، کافی است روی عدد مورد نظر کلیک راست کرده و جزئیات اطلاعاتی را انتخاب و مشخصات ریز داده‌ها را مشاهده نمائید.

 

 

 

 

راهنمای استفاده از گزارشاتارسال نظر

نام:
ایمیل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

ورود کاربران (رابطین آماری)
نرم افزارهای مورد نیاز

رمز: soft98.ir
پیوندها


آمار سایت
آمار بازدید
بازدید امروز: 27
بازدید دیروز: 400
بازدید ماه:882
بازدید سال:341000
بازدید کل:25732414
معرفی سیمابر